luni, iulie 22, 2024
No menu items!
AcasăSportC.S.Unirea Șișești o forță în skandenberg-ul Românesc!

C.S.Unirea Șișești o forță în skandenberg-ul Românesc!

C.S.Unirea Șișești o forță în skandenberg-ul Românesc!

Sala Sporturilor Simon Laszlo din Municipiul Târgu Mureș a găzduit cea de-a 17-a ediție a Campionatului Național de Skandenberg – Armwrestling, readucând astfel după o pauză de 33 de ani al șaisprezecelea oraș din România „orașul florilor” pe harta skandenberg-ului autohton. Clubul Sportiv Unirea Șișești prezent cu un număr de 28 de sportivi a reușit să obțină un total de 35 de medalii (19 de aur – 8 de argint și 8 de bronz), reușind astfel să ocupe locul doi în clasamentul pe echipe, dintr-un total de 21 de cluburi prezente la startul Campionatului Național. Campionul mondial Olimpiu Făt (cel ce deține și funcția de președinte al Clubului Sportiv Unirea Șișești) a concurat în premieră la cele două categorii, + masters și + seniori câștigând la ambele brațe cele patru titluri de campion național.

Campioni naționali:

Olimpiu Făt – brațul stâng +100 kg masters, brațul stâng +110 kg seniori, brațul drept +100 kg masters, brațul drept +110 kg seniori

Ștefan Tamaș – brațul drept -90 kg seniori

Raul Chiș – brațul stâng -80 kg tineret, brațul drept -80 kg tineret

Flaviu Goia – brațul stâng -70 kg master, brațul drept -70 kg masters

Ionuț Tomoioagă – brațul drept -90 kg tineret

Tiberiu Buta – brațul stâng +90 kg tineret, brațul drept +90 kg tineret

Dinu Dobrean – brațul stâng -90 kg masters

Augustin Manțoc – brațul stâng -90 kg grand masters, brațul drept -90 kg grand masters

Romeo Pava – brațul drept -80 kg juniori, brațul stâng -80 kg juniori

Adriana Chiș – brațul stâng -65 kg junioare, brațul drept -65 kg junioare

Vicecampioni naționali:

Ștefan Tamaș – brațul stâng -90 kg seniori

Ionuț Tomoioagă – brațul stâng -90 kg tineret

Alexandru Racz – brațul drept -80 kg seniori

Anca Cătălin – brațul drept +65 kg junior, brațul stâng +65 kg junior

Raul Roșu – brațul stâng -70 kg juniori, brațul drept -70 kg juniori

Andrei Hojda – brațul stâng +90 kg tineret

Marco Timiș – brațul stâng -70 kg juniori

Medaliați cu bronz:

Raul Chiș – brațul stâng -80 kg seniori

Flaviu Goia – brațul drept -70 kg seniori

Bogdan Nicolae brațul stâng -75 kg juniori

Raul Rus – brațul stâng -90 kg juniori, brațul drept -90 kg juniori

Marco Timiș – brațul drept -70 kg seniori

ARTICOLE SIMILARE

LĂSAȚI UN MESAJ

Vă rugăm să introduceți comentariul dvs.!
Introduceți aici numele dvs.

- Advertisment -
Nord Consulting Borsa

Cele mai populare

Comentarii recente